2016/08/21

kto z kim przestaje, takim się staje

Na co dzień przebywamy wśród ludzi, otaczają nas każdego dnia - znajomi i nieznajomi. Częściej jednak mamy i chcemy mieć kontakt z osobami, które są nam dobrze znane. Wiadomo, fajnie jest poznawać nowych kolegów i koleżanki, ale faktem jest, że ludzie znani od dłuższego czasu są dla nas ważniejsi niż ktoś nowo poznany.

Kiedy dobieramy sobie przyjaciół czy znajomych, kierujmy się choć trochę rozsądkiem. Nie marnujmy czasu na osoby, które pobudzają w nas to, co złe, zmieniają na gorsze - nie mają dobrego wpływu na nas. Otaczajmy się ludźmi, którzy wyzwalają z nas to, co najlepsze i zmieniają nasze małe wady w zalety, dodają nam pewności siebie i wywołują uśmiech na twarzy. Kiedy się uśmiechamy i jesteśmy radości, świat staje się lepszy!

Znacie powiedzenie "kto z kim przestaje, takim się staje"? Akurat kiedy myślałam trochę o tym, co się zmieniło przez ostatni czas, ono pierwsze wpadło mi do głowy. Kiedy ludzie wokół nas są aroganccy, złośliwi, czy po prostu wredni, my nie pozostaniemy sobą na długo - te osoby po prostu nas zmieniają i czynią podobnymi do siebie. Wtedy liczy się silna wola - to my powinniśmy decydować, jacy jesteśmy i być po prostu sobą, oryginalnym i niepowtarzalnym człowiekiem.W ciągu tych kilkunastu lat, które żyję na tym świecie, przekonałam się na własne oczy, jak ludzie mogą się zmieniać pod wpływem otoczenia. Czasami na lepsze, ale niestety zazwyczaj na gorsze. I teraz nasuwa się pytanie: DLACZEGO? Przecież ludzie mają własną wolę, osobowość i życie!
Jak bardzo może zmienić się osoba, którą kiedyś bardzo lubiłaś? Tak bardzo, jak ona na to pozwoli. Bo taka jest prawda - ci ludzie zmieniają się, bo tego chcą. Gdyby nie chcieli, wciąż pozostaliby tacy sami. Koniec, kropka.

Temat można byłoby jeszcze bardzo rozwinąć i opowiadać różne historie na temat tego, jak ludzie potrafią się zmienić. Ja jednak myślę, że jak na jeden post wystarczy informacji, każdy rozumie o co chodzi :)
Z tego wszystkiego wychodzi jeden morał (może dwa xd): otaczajmy się ludźmi, których kochamy i szanujemy, a oni szanują nas i to, jacy jesteśmy. Pilnujmy, aby nie zmieniać się na gorsze pod wpływem innych osób - moim zdaniem to oznaka słabego charakteru - i uśmiechać się na co dzień, abyśmy my także byli osobami, które w kim innym wyzwalają wszystko, co najlepsze! * nie mój telefon!*


Co Wy byście dodali do tego tematu? Co o tym wszystkim myślicie? Macie doświadczenia z osobami, które się zmieniły na gorsze?


INSTAGRAM | snapchat: nusia75


13 komentarzy:

 1. Ślicznie wyglądasz w takich warkoczach :D
  MÓJ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz totalną racje. I fakt, każdy się zmienia i często powodem są po prostu ludzie.
  Smutne ale prawdziwe.
  Mądry post i śliczne zdjęcia :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety :(
   Śliczne bo dobry fotograf :D

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo trafne spostrzeżenia ;)
  [blog]

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz absolutna racje! Nie wiem dlaczego po gimnazjum też bardzo się zmieniłam , ale na lepsze teraz szkoła Średnia zobaczymy ajk teraz będzie to wszystko wyglądało. Genialne zdjęcia!
  ----
  http://styluliczny.blogspot.com nowy post

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny blog. Ślicznie ci w tym stroju i warkoczach *.* Obserwuję od dawna. :)
  Zapraszam https://nataliamrozinska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z tobą w 100℅
  patsonblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Mądrze napisane :) trzeba otaczać się takimi ludźmi którzy na to zasługują ;)
  pięknie wyglądasz ;)

  grlfashion.blogspot.com
  Zapraszam:* odwdzięczam się za każdą obserwację :*

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawy post. Zgadzam się z tym co napisałas :) Super zdjęcia.
  Mój blog
  Odwdzięczam się za każdą obserwacje :*

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak najbardziej się z Tobą zgadzam
  Zapraszam do mnie i pozdrawiam!
  As_Joko

  OdpowiedzUsuń
 11. awesome post! i hope you're having a lovely day :)

  mfashionfreak♥blog

  OdpowiedzUsuń