2015/11/15

fabryka motywacji

Nie wyobrażam sobie innej pory roku, w której ten post byłby bardziej przydatny. Jesień jest czasem, kiedy zupełnie nic nie chcemy robić, najchętniej całe dnie siedzielibyśmy w domu i nie wytykali nosa za okno. Zgadzam się, pogoda jest okropna. Kiedy dzisiaj akurat chciałam się ruszyć z domu, zaczął padać deszcz. To się nazywa pech, prawda? No cóż... Chciałabym zakończy rozleniwienie moje i Wasze, więc wzięłam się za szukanie czegoś, co zmotywowałoby mnie do działania! Przedstawiam więc listę 12 motywujących cytatów i myśli.


Motywacja – stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą zespół procesów psychologicznych i fizjologicznych określający podłoże zachowań i ich zmian. Wewnętrzny stan człowieka, mający wymiar atrybutowy [wikipedia]Motywacja - świadomość, że nasz styl życia wymaga pewnych zmian, gotowość podjęcia tych zmian i realizowanie ich z nadzieją osiągnięcia wymarzonego celu [moja definicja]


,,Ludzie sukcesu ciągle się uczą i rozwijają, ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą."
- Harv Eker

Bądźmy ludźmi sukcesu. Zdobywajmy wiedzę, idźmy po marzenia. Czy nie o to w tym wszystkim chodzi? Chyba każdy woli być człowiekiem sukcesu niż kolejnym przeciętnym człowiekiem w tłumie przeciętnych.

,,Nie czekaj. Pora nigdy nie będzie idealna."
- Napoleon Hill

Racja, pora nigdy nie jest idealna. Chcesz być najlepszy? Siadaj do nauki, ćwicz w koszykówkę, biegaj... Nie jutro. Nie za godzinę. Teraz. 

,,Pesymistka szuka przeciwności w każdej okazji. Optymistka widzi okazję w każdej przeciwności.''
- Winston Churchil

Świat byłby piękniejszy, gdyby ludzie myśleli choć trochę bardziej optymistycznie. Zawsze  starajmy się dostrzegać jakieś pozytywy. One zawsze się gdzieś kryją.


,,Przyjdzie taka chwila, gdy stwierdzisz, że wszystko się skończyło. To właśnie będzie początek.
- Louis L'amour

Zawsze twierdzę, że każdy koniec jest nowym początkiem. Weźmy taką linę. Kiedy się ją przetnie, stworzymy jej nowy początek. ,,Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu."

Dokonujmy rzeczy niemożliwych, poświęćmy trochę czasu i pokażmy na co nas wszystkich stać! Udowodnijmy, że jeśli czegoś mocno chcemy, wszystko staje się możliwe dzięki ciężkiej pracy.


,, Nie zadowalaj się byciem przeciętną. Przeciętność jest tak samo bliska dna jak szczytu."


,, Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym jaki dystans musiałaś przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś stamtąd gdzie byłaś."

Popatrz w przeszłość. Zobacz co już osiągnąłeś. Możesz znacznie więcej! 

,,Wykonaj pracę. Zrób analizę. Ale wczuj się w swój bieg. Poczuj radość z biegania."
- Kara Goucher 

Poczuj radość, z tego co kochasz! Jeśli Ci się to nudzi, spróbuj z tym pokombinować, wypróbuj nowe metody. Wczuj się w to, co robisz.


,,Ból jest przemijający, a skutki rezygnacji pozostają na zawsze"
- Lance Armstrong

Świadomość, że zrezygnowałeś nie daje spokoju. Lepiej zrobić to co trzeba teraz i nie mieć pretensji do siebie w przyszłości.

,,Jeśli nie uwierzysz, że wygrasz, przegrasz zanim zaczniesz biec."

Wierzmy w siebie. To jest naprawdę klucz do sukcesu.

,,Gdzieś na świecie jest sportowiec, który trenuje gdy ty nie trenujesz lub trenuje ciężej od ciebie, gdy się spotkacie... on wygra."

Mój ulubiony cytat spośród tych tutaj. naprawdę motywuje. W końcu każdy chce być tym najlepszym. Ale jeśli chcemy być najlepsi, musimy ciężko trenować i unikać wymówek! Pada deszcz? Ty i tak potrenuj! Nie masz weny? Poszukaj jej zamiast czekać aż sama przyjdzie!

,,The dreamers are the saviors of the world.
,,Marzyciele są zbawcami świata"
- James Allen


Zmotywowani? To działacie! A jak nie, to przeczytajcie jeszcze raz. I jeszcze raz. Aż postanowicie coś zrobić! Tylko pamiętajcie - im szybciej tym lepiej.


snapchat: nusia75


Do napisania!

16 komentarzy:

 1. Fantastyczne motywacje i inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super mega motywujący post! Wiesz jak zmotywować ludzi do działania!
  http://maja-w-maju.blogspot.no/

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie motywacja, jednak samo przystąpienie do działań już nie jest takie łatwe ;p
  Zapraszam do siebie jak i obserwacji bloga: http://pauluuuu.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Co prawda podczas jesieni najlepiej się czuję, ale i tak bardzo przyjemnie mi się czytało ten motywujący post :) przyda się niektórym ludziom!

  Alicjonada.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Piekne i motywujące tee cytaty.Przeważnie tracimy chęć na cokolwiek właśnie na jasień i zimę.:(
  http://tornadomysli.blogspot.com/2015/11/dwa-oblicza.html

  OdpowiedzUsuń
 6. TAK! wszystko co ma początek ma i koniec a każdy koniec jest początkiem nowego. Tylko, że ludzie zawsze podchodzą ostroźnie do nowego, czasem się boją, bo nie wiedzą jak działa, czego mogą się spodziewać. Tymczasem zwykle to nowe przynosi nam wiele wspaniałych chwil! http://mdaniel.blog.pl/2015/11/01/czarna-owca/

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawe cytaty. ,,Jeśli nie uwierzysz, że wygrasz, przegrasz zanim zaczniesz biec." No właśnie. Jak sami w sobie potrafimy zabić motywację. Otaczajmy się zatem ludźmi, którzy naszą motywację będą podsycać. Uwierzmy w swoje siły wewnętrzne, a świat stanie przed nami otworem.
  http://jbsios79.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam cytaty :)
  Zapraszam do mnie ;)
  http://psychoza48.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Super motywujacy post *-*
  Zapraszam Www.lidkakurek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę Ci powiedzieć, że po przecztaniu tych cytatów poprawił mi się humor. Dodałaś mi takiej motywacji, a wnioskuję, że chyba o to Ci chodziło :))
  pozdrowionka
  Mój BLOG

  OdpowiedzUsuń
 11. fajne fotki i notka też super :)

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo ładne zdjęcia ;) zapraszam: http://my-stf.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Ludzie którzy sa optymistami mają lepiej! :)

  MÓJ BLOG:)

  OdpowiedzUsuń
 14. świetny post i o dziwo, naprawdę motywujący. szczerze, nie zwracam uwagi na tego typu notki, ale ta jest naprawdę dobrze napisana i mi się podoba. :)
  http://berry-lifestyle.blogspot.be/

  OdpowiedzUsuń
 15. Super 💛 Zapraszam do mnie: werciacodziennie.blogspot.com ⬅

  OdpowiedzUsuń
 16. Super 💛 Zapraszam do mnie: werciacodziennie.blogspot.com ⬅

  OdpowiedzUsuń